BASIN BİLDİRİSİ: BARTIN SU VE ATIK SU PROJESİ BAŞLANGIÇ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla başlatılan, toplam tutarı 16.908.081 Avro olan ve içerisinde Bartın atık su tesisi, atık su kollektörleri, ön arıtma tesisi ve İnsu deniz deşarjı işlerini ihtiva eden “Bartın Su ve Atıksu Projesi”nin başlangıç toplantısı Bartın Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıya Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkan Vekili ve Bakan Müşaviri Ferruh Parmaksız, Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, müteahhit ve müşavir şirketlerinin yöneticileri katıldı.

İlk olarak Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın, projenin Bartın halkı için ne kadar önemli olduğundan bahsederek bu proje sayesinde şehrin doğal güzelliklerinin korunacağına vurgu yaptı. Diğer yandan bu hizmetin gerçekleşmesinde önemli teşviklerde bulunan Sayın Bakanımız İdris Güllüce'ye, AB Yatırımları Dairesi Başkanı Sayın Ferruh Parmaksız'a ve ekibine teşekkürlerini bildirdi.


Belediye Başkanı'nın ardından söz alan Ferruh Parmaksız, Bartın gibi güzel bir şehrimizin daha bir çok projeyi hak ettiğini, bu projenin başlangıç aşamasında özellikle Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın başta olmak üzere bütün çalışanlarının ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, projenin gerçekleşecek olan her aşamasını dikkatle ve titizlikle takip edeceklerini belirtti.

Ferruh Parmaksız'ın ardından sunumlarını gerçekleştiren müteahhit ve müşavir şirketlerin temsilcileri, projenin ayrıntılarını anlatarak katlımcıları bilgilendirdi. Daha sonra hem Belediye Başkanı ve ekibi, hem AB Yatırımları Dairesi Başkanı ve ekibi hem de müteahhit ve müşavir firma yetkilileri saha ziyaretleri gerçekleştirerek önemli incelemelerde bulundular.

Toplantıya ayrıca AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı'ndan Başkan Danışmanı Tolay Yılmaz, Teknik Uygulama Şube Müdürü Özlem Esengin, Uzman Mustafa Kemal Arsunar, Mühendis Erkan Ersoy ve Yönetici Asistanı Abdussamed Geçer katıldı.

Haberin kaynağına gitmek için tıklayınız